The Underground Youth (UK) in Istanbul

Sunday 16. June at 20:00 - 23:00

Dorock Heavy Metal Club • Hüseyinağa, Kameriye Sk. No 11/A, 34435 Istanbul, Turkey

This event has been cancelled.

The Underground Youth 2008 yılında Craig Dyer'ın yaratıcı projesi olarak kuruldu. Grup, yıllar içinde sinematik lo-fi psychedelia'dan romantik ve melankolik olsa da çiğ ve gürültülü bir post-punk formuna kadar değişen benzersiz seslerini geliştirerek 11 albüm ve 4 EP yayınladı. Karanlık bir estetik ve çeşitli sanat filmi akımlarının imgeleriyle örtülü olan The Underground Youth, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'daki kapsamlı turne programlarıyla sürekli olarak geliştirdikleri sadık bir küresel takipçi ve kült hayran kitlesi oluşturdu. 2012'de bağımsız plak şirketi Fuzz Club ile anlaşan The Underground Youth şu anda Craig (Vokal/Gitar), Olya Dyer (Davul), Leonard Kaage (Gitar/Prodüktör) ve Samira Zahidi'den (Bas) oluşuyor. Grup 2016 yılında Manchester'dan Berlin'e taşındı.

  • Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
  • Organizasyon firması etkinliğe katılımını uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

Eng:
The Underground Youth was started in 2008 as the creative project of Craig Dyer. The band have released 11 albums and 4 EPs, over the years developing their unique sound, which has ranged from cinematic lo-fi psychedelia to a raw and noisy, albeit romantically melancholic, form of post-punk. Shrouded in a dark aesthetic and the imagery of various art film movements, The Underground Youth have established a devoted global following and cult fan base, continuously built upon by their extensive touring schedule through Europe, Asia and North America. Signed to independent record label Fuzz Club in 2012, The Underground Youth currently consists of Craig (Vocals/Guitar), Olya Dyer (Drums), Leonard Kaage (Guitar/Producer) and Samira Zahidi (Bass). The band relocated from Manchester to Berlin in 2016.

Dorock Heavy Metal Club • Hüseyinağa, Kameriye Sk. No 11/A, 34435 Istanbul, Turkey

Google Map of Hüseyinağa, Kameriye Sk. No 11/A, 34435 Istanbul, Turkey

Pink Hearts CA

pinkheartsca@gmail.com