PROTOTÜÜP

Wednesday 8. September 2021 at 19:00 - 20:30

Doors open 1 hour prior to the performance.

Sakala 3 teatrimaja • Sakala 3, 10141 Tallinn, Estonia

Online ticket sales has ended.

PROTOTÜÜP" on füüsilise teatri lavastus, mis seob omavahel nukuteatri ja filmilikku jutuvestmise vorme, et rääkida mõistatusliku Jerzy Kosinski lugu. Kosinski oli vastuoluline poola-ameerika autor, kes kirjutas teosed "Kirgas lind" ja "Kohal olla". Ta oli Teise maailmasõja ellujääja ning sõjas kogetud terror viis lõpuks tema isikliku kui professionaalse allakäiguni.

Lavastus, mis on rahvusvahelise loomingulise meeskonna loodud, uurib Kosinski loomingulist ellujäämiskunsti ning keskendub loojale, kes sündis trauma tulemusena. Lavastuses kohandatakse Kosinski elusündmuseid ja loomingut, et süüvida mehe pikaaegsesse huvisse - reaalsuse ümbermõtestamisse. Füüsilise teatri ja visuaalteatri elementide poolest rikas lavalugu toob vaatajani fragmenteeritud ja raputavate piltide jada, hallutsinatsioonidest tiheda stseenide põimiku, mis kokku moodustavad unustatud müüdimeistri elu. Laval on lisaks neljale etendajale-nukunäitlejale inimsuurused nukud ning hüperrealistlikud maskid, mille abil seistakse üheskoos silmitsi peategelase deemonitega.

Autor ja lavastaja Viktor Lukawski
Lavastus on teatrikompanii ühislooming.
Laval
Andreu Martinez Costa (ESP), Viktor Lukawski (CAN), Adam Paolozza (CAN) ja Teele Uustani

Lavastuskunstnik Kristel Maamägi
Nukukunstnik Pascale Blaison (FR)
Kostüümikunstnik Michelle Tracey (CAN)
Valguskunstnik Priidu Adlas
Helikunstnik Kirill Havanski
Videokunstnik Taavi Varm Kristel Maamägiga
Dramaturg Bobby Theodore (CAN)
Lavastusala juht Tamara Vuckovic (CAN)
Produtsent Kendra Bator (CAN)

Co-produced with Figurteatret i Nordland (Nordland Visual Theatre). Produced in partnership with Why Not Theatre and Eesti Noorsooteater.
Developed with support from the Canada Council for the Arts’ New Chapter Program, the National Arts Centre’s National Creation Fund, the Toronto Arts Council, the Ontario Arts Council, and the Eesti Kultuurkapital. Supported by and developed at the Harbourfront Centre Performing Arts Residency Program (Canada).

Ootame ainult külastajaid, kes esitavad tõendi Covid-19 vastu vaktsineerimise, taastumise või negatiivse testi tulemuse kohta. Palun võtke kaasa oma isikut tõendav dokument ja covid -pass või asjakohane tõend.

Lavastuses kasutatakse tossu ja strobovalgust.
Hilinejad saali ei pääse. Kui etenduse ajal on teil vaja saalist väljuda, siis tagasi sisse enam ei pääse. Vabandame!

We can only welcome visitors who present a proof of being vaccinated against, recovered from or have a negative test result of Covid-19. Please bring your ID and covid pass or an appropriate proof.

This event uses haze, fog and strobe lighting effect.
There is no late seating for this event.
If you need to leave the theatre during the performance, you will not be permitted to reenter.

Sakala 3 teatrimaja • Sakala 3, 10141 Tallinn, Estonia

Google Map of Sakala 3, 10141 Tallinn, Estonia