Kontsert-õhtusöök Katariina Maria ja Marcel Johannes Kitsega restoranis Tuljak

Neljapäev, 9. mai kell 18:30 - 21:30

18.00–18.30 – saabumine, tervitusjook
21.30 – orienteeruv lõpp

Tuljak • Pirita tee 26e, 12011 Tallinn, Harju maakond, Eesti

Piletimüük internetis on lõppenud.

Heategevuslik õhtu festivali „Odessa Classics Tallinn“ toetuseks

Pidulik kontsert-õhtusöök on pühendatud kolmandat aastat emigratsioonis toimuva klassikalise muusika festivali „Odessa Classics“ Tallinna kontserdi toetuseks. Muusikalise elamuse eest hoolitsevad kaksikutest õde-venda Katariina Maria Kits (viiul) ja Marcel Johannes Kits (tšello). Kolmekäigulise õhtusöögi pakub restoran Tuljak.

Õhtusöögi pilet katab kõik õhtusöögi kulud lauas ja puhvetis kogu toidu- ja joogimenüü ulatuses, minikontserdi ja sisaldab kahte kutset „Odessa Classics Tallinn“ tänavu ainsale kontserdile 10. juuni õhtul Estonia kontserdisaali. Soetatud pilet aitab katta festivali Tallinnas toimumisega seotud seniseid kulusid.

Orienteeruv ajakava

18.00–18.30 külaliste saabumine, tervitusjook
18.30 õhtusöögi esimene käik
19.00 sissejuhatus, kontserdi esimene osa
19.30 õhtusöögi teine käik
20.00 kontserdi teine osa
20.20 õhtusöögi kolmas käik, vaba suhtlus omavahel ja muusikutega

Õhtusöögimenüü valik:

Menüü 1
AMUSE BOUCHE: LEIB & BBQ SEAKÜLG
maapähklisinep / koorevõi

EELROOG: TOMAT & MOZZARELLA
umami vinegrett / pesto

PEAROOG: HUNTAHVEN
kartul / köögivilja chimichurri / valge veini kaste

DESSERT: EKLEER
vanilje-kohupiimakreem / jäätis

Menüü 2
AMUSE BOUCHE: LEIB & BBQ SEAKÜLG
maapähklisinep / koorevõi

EELROOG: TOMAT & MOZZARELLA
umami vinegrett / pesto

PEAROOG: MARMORSTEIK 250g “Aberdeen Angus”
antrekoot / sinepi-piprakaste / seen / kartul / béarnaise

DESSERT: VÄRSKENDAJA GRANADILL
valge šokolaad / pistaatsiapähkel

Marcel Johannes Kits on oma põlvkonna üks enim tunnustatud tšelliste, mille kinnituseks on mitmed edukad esinemised mainekatel konkurssidel üle kogu maailma. Ta on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri ja Mart Laasi käe all ning prof Francis Gouton' juures Trossingeni muusikaülikoolis. Alates 2018. aastast õpib Marcel Johannes Berliini kunstide ülikoolis prof Jens Peter Maintzi juhendamisel.

Marcel Johannes on esinenud Hiinas ja Jaapanis ning sellistes saalides nagu Brüsseli Bozar ja Flagey, Peterburi filharmoonia suur saal, Moskva konservatoorium, Hamburgi Elbphilharmonie suur saal ja Laeiszhalle, Berliini kontserdimaja suur saal, Berliini filharmoonia Boulezi saal jne. Marcel Johannes on ka telekonkursi „Klassikatähed“ võitja aastal 2013. 

Marcel Johannes Kits mängib Francesco Ruggeri 1674. aastal Cremonas valmistatud tšellol ja kasutab Prantsuse meistri Victor Fétique’i umbes 1900. aastal valmistatud poognat. Nii pilli kui poogna on tema kasutusse andnud Saksa fond Deutsche Stiftung Musikleben.

Katariina Maria Kits on silmapaistev eesti viiuldaja, telekonkursi „Klassikatähed“ võitja aastal 2014. Ta lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske viiuliklassis ning jätkas ülikooliõpinguid Svetlana Makarova, Marina Chiche'i, Arvo Leiburi ja Tomasz Tomaszewski juures. 2021. aasta sügisest jätkab ta magistriõpinguid prof Pavel Bermani käe all Luganos (Conservatorio della Svizzera italiana).

Katariina Maria on keelpillikvarteti M4GNET liige, mille Eesti Kultuurkapital valis kammeransamblite residentuuriprogrammi esimeseks osalejaks. Ta on teinud koostööd Arvo Pärdiga, salvestades mitmeid erinevaid plaate ja teoseid, ning soleerinud arvukate orkestrite ees: Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, Kymi Sinfonietta, Novosibirski Kammerorkester, Jeruusalemma kammerorkester, Iisraeli sümfooniaorkester Rishon LeZion, ERSO, RO Estonia sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester jpt.

Katariina Maria Kits esineb Eesti Pillifondi poolt talle kasutada antud Henricus Catenar (kannab ekslikult meistri õpilase Giofredo Cappa märki) viiulil (1670) ning mängib Louis Henri Gillet’ valmistatud poognal (1940).

Kontsert-õhtusöögi pileti maksumus on 550 eurot, millele on alternatiiviks võimetekohane panus ühekordse annetuse näol Kultuuripartnerluse Sihtasutuse pangakontole:
Kultuuripartnerluse SA
EE822200221073282948
Märksõna: Odessa Classics Tallinn
Kultuuripartnerluse Sihtasutus on EMTA tulumaksu­soodustusega ühingute nimekirjas.
Annetuse tegemisel lisage ka enda e-posti aadress, et saaksime teiega ühendust võtta.

Heategevusliku õhtusöögi kaudu kogutud vahendeid kasutatakse festivali „Odessa Classics Tallinn“ seniste tegevuskulude katteks. Festivalil on juhtiv roll Ukraina suurima klassikalise muusika festivali „Odessa Classics“ traditsiooni hoidmisel täiemahulise sõja tingimustes. Aastatel 2022 ja 2023 toimus Tallinnas „Odessa Classics“ raames kokku 11 kontserti Tallinnas, Viimsis, Laulasmaal ja Tartus, mis on aidanud säilitada festivali traditsiooni, rikastanud eesti muusikaavalikkust ja vedanud festivali toimumist üle kogu Euroopa. Festivali raames on Eestit külastanud maailmas tunnustatud interpreedid ning „Odessa Classics Tallinn“ avakontserdi 2022. aasta juunis kandis otseülekandes vahetult üle telekanal ARTE. Lisaks Tallinnale on festival jätkunud veel Vilniuses, Zürichis, Bremenis, Luzernis, Thessalonikis, Bonnis ja mujal.

„Odessa Classics Tallinn“ ainus tänavune kontsert on pühendatud Ukraina tuntuimale kaasaegsele heliloojale Valentõn Sõlvestrovile (86) ja see toimub 10. juuni õhtul Estonia kontserdisaalis. Laval festivali „Odessa Classics“ kunstiline juht, pianist Alexey Botvinov, ukraina viiuldajad Mõroslava Kotorovõtš ja Oleksandra Fedosova ning klassikalise muusika taevas eredalt säravad noored eesti interpreedid Hans Christian Aavik, Karolina Aavik ning Marcel Johannes Kits. Kontserdile saabub ka praegu Berliinis elav Sõlvestrov isiklikult.

Tuljak • Pirita tee 26e, 12011 Tallinn, Harju maakond, Eesti

Google Map of Pirita tee 26e, 12011 Tallinn, Harju maakond, Eesti

Kultuuripartnerluse Sihtasutus

meelis@kultuuripartnerlus.ee