15. sajandil linnamüüri kagunurka ehitatud Punane torn oli keskaegse Uus-Pärnu linnakindlustuse üks osa ning kauaaegne linna vangla. See on ainus säilinud Uus-Pärnu hansalinna kaitsetorn ning vanim säilinud ehitis Pärnus.

Alates 2020. aasta lõpust tegutseb Punases tornis Pärnu Muuseumi püsiekspositsiooni täiendav filiaal, kus tutvustatakse kunagise vangitorni ning keskaegse Pärnu lugu. Torni pööningukorrusel asuvas uudses ringpanoraamkinos saab aga vaadata 10-minutilist paikkonna ajalugu tutvustavat animafilmi „Armutu ja armulik ajalugu. Punases tornis läbi 15 000 aasta". Filmi keskmes on vaataja asukohast avanev vaade jääajast tänapäevani. Näeme linna asukohas toimunud geograafilisi muutusi ja linna arengut ning satume ka põnevate ajalooliste sündmuste keskele.

Pilet sisaldab ringpanoraamkino seanssi ning soovi korral lühikest Punase torni ajaloo tutvustust muuseumitöötaja poolt.

http://www.parnumuuseum.ee/torn

PALUME PANNA TÄHELE, ET...

... Punase torni hoovi pääseb läbi värava Hommiku tänaval. Avatud väravast näed hoovigaleriid ja torni, astu julgelt edasi.

... Pisikesse torni mahub korraga vaid piiratud arv inimesi. Seetõttu võimaldab ostetud pilet tornis viibida kuni 30 minutit.

... Kui korraga on torni tulemas rohkem kui 10 inimest, võtke meiega eelnevalt ühendust. Et Punase torni põnevad lood ei jääks tähelepanuta, soovitame gruppidel tellida ka külastusprogramm.

... Keskaegse torni arhitektuur seab olulisi piiranguid ligipääsetavusele! Soovitame olla enne piletiostmist veendunud, et kitsad ja järsud trepid ning kõrged lävepakud Punase torni külastamisele takistuseks ei saaks.

Võta meiega ühendust:
[email protected]
+372 443 3488 (torni lahtiolekuaegadel)

SA Pärnu Muuseum

+372 4433 488

visit@pernau.ee