Triin Ruubel - viiul
Xandi van Dijk - vioola
Theodor Sink - tšello
Kärt Ruubel - klaver
Kavas E. Tubina kammermuusika:
Sarkasm klaverile (1930?)
Ballade viiulile ja klaverile (1939)
Sonaat altsaksofonile ja klaverile (helilooja loodud vioolaversioonis, 1951)
Allegro
Adagio
Allegro vivace
Sonett klaverile (1928?)
Sonaat vioolale ja klaverile (1965)
Allegro molto moderato
Allegro vivace
Largo
Pastoraal (1956) vioolale ja orelile (esitajate versioon vioolale ja klaverile)
Klaverikvartett cis-moll (1930)
Kärt Ruubel on öelnud: „Mulle tundub, et Tubina loomingut peetakse liiga tihti raskeks, kohati ka süngeks. Kui valisin kava Tubina albumiks, mida salvestasime selle aasta jaanuaris Saksamaal ning mis ilmub septembris, pidasin oluliseks väita vastupidist. Tubina loomingus on nii palju kergust, rõõmu ja õhulisust, tema muusika kõlab nö "rahvusvaheliselt". See on maailma muusika - Tubin on rahvusvahelise haardega helilooja. Eriti suurt rõõmu valmistab mulle kahe klaveripala leidmine. "Sonett" ja "Sarkasm" kõlavad meie albumil esmakordselt. Mõlemad klaveripalad leiti 2000-date aastate algusel Tartus ühe korteri kohvrist. Samuti salvestasime esmakordselt "Pastoraali" vioolale ja orelile, tegime sellest enda seade vioolale ja klaverile.
Tubina looming võiks minu arvates kõlada regulaarselt suurte kontserdisaalide lavadel. Sel eesmärgil võtsime ette albumi salvestamise ja loodan, et jõuame sellega eesmärgile sammukese lähemale.“
*
TRIIN RUUBEL viiul
Hinnatud viiulisolist, ansamblist ja kontsertmeister Triin Ruubel on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske ning Rostocki Kõrgema Teatri- ja Muusikakooli professor Petru Munteanu juhendamisel. Õpingute ajal osales ta mitmetel konkurssidel, võites muuhulgas I preemia ja kaks eripreemiat Kloster Schöntali rahvusvahelisel viiuldajate konkursil.
Solistina on T. Ruubel astunud üles orkestrite ees Eestis, Euroopas ja Ameerikas, esinenud paljudes erinevates kammerkoosseisudes muusikutega nii Eestist kui mujalt (pianistid Elisabeth Leonskaja, Víkingur Ólafsson, klarnetist Matthew Hunt jt).
Triin Ruubel on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, ta juhendab noori viiuldajaid Järvi Suveakadeemias Pärnus ning meistrikursustel Saksamaal ja Portugalis. Ta kuulub ka Eesti Festivaliorkestri koosseisu.
2017. aastal pälvis Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kui särav solist ja kontsertmeister, tunnustati tema kõrgetasemelist muusikutööd orkestrites ja ansamblites.
XANDI VAN DIJK vioola
Kaplinnas muusikute perekonnas sündinud Xandi van Dijk alustas dirigeerimisega 14-aastaselt ja oli kahekümnendate eluaastate keskpaigaks juhatanud kõiki suuremaid Lõuna-Aafrika orkestreid. Ta dirigeeris Spieri Suvefestivalil oma isa, Péter Louis van Dijki ooperi “Earthdiving” esiettekannet, Mozarti “Võluflöödi” William Kentridge’i lavastust Kaplinnas ja Johannesburgis. Euroopas debüteeris dirigendina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees 2021. aasta veebruaris ja Saksamaal Müncheni Kammerorkestri ees 2023. aastal. Kirg nii dirigeerimise kui kammermuusika vastu viis ta Saksamaale ning alates 2007. aastast mängib ta rahvusvaheliselt tunnustatud Signum Quartetis, millega on võidetud rahvusvahelisi konkursse.
Alates 2017. aastast on Xandi van Dijk Müncheni Kammerorkestri vioolarühma kontsertmeister. Ta on nõutud solist ja külalissolist, kes esineb regulaarselt Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni, Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestri, Pariisi Kammerorkestri ja Eesti Festivaliorkestriga jt.
Van Dijk on tegev ka pedagoogina ning õpetab 2023. aasta oktoobrist Darmstadti Akademie für Tonkunstis vioolat ja kammermuusikat.
THEODOR SINK tšello
Theodor Sink on mitmekülgne interpreet, kes tegutseb nii solisti, kammermuusiku kui ka orkestrandina. Tema tšelloõpetajad Tallinna Muusikakeskkoolis olid Laine Leichter ja Leho Karin ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema, Sibeliuse Akadeemias on ta õppinud Marko Ylöneni käe all. Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel ning pälvinud arvukalt laureaaditiitleid nii kodu- kui välismaistel konkurssidel.
Alates aastast 2017 on ta ERSO tšellorühma kontsertmeister. Solistina debüteeris ta ERSO ees 2017. aasta kevadel, tuues festivalil Eesti Muusika Päevad Kristiina Poska juhatusel ettekandele Erkki-Sven Tüüri tšellokontserdi. Kahel korral on ta Paavo Järvi juhatusel soleerinud Lepo Sumera tšellokontserdis: 2019. aastal ERSO ja 2020. aastal Eesti Festivaliorkestri ees. Lisaks on ta soleerinud Pärnu Linnaorkestri, Sinfonietta Rīga, Tallinna Kammerorkestri ja Uue Tänava Orkestri ees ning töötanud Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Festivaliorkestri koosseisus.
Theodor Sink on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia särava hooaja eest solisti ja orkestrandina (2017), Eesti Interpreetide Liidu aasta interpreedi tiitli viljaka, silmapaistva, mitmekesise ja kõrgetasemelise kontserttegevuse eest (2020) ning Marje ja Kuldar Singi mälestusele pühendatud noore muusiku preemia (2021).
Theodor Sink mängib Auguste Sébastien Bernardeli (Père) 1842. aastal valmistatud tšellol, mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond. Tšello omanik on Aare Kaarma.
KÄRT RUUBEL klaver
Kärt Ruubel on kirglik kammermuusik ning esinenud üle kogu Euroopa. Etteasted erinevates kammerkoosseisudes on viinud teda nii Berliini Filharmooniasse, Berliini Konzerthausi, Concertgebouw Amsterdami, Luxemburgi Filharmooniasse ja Dortmundi Konzerthausi.
2018 aastal ilmus Kärdi esimene sooloalbum “Auff die Mayerin” koostöös Genuin Classics plaadifirmaga. Plaadil kõlavad barokiajastu heliloojate Bachi, Händeli, Fuxi ja Frobergeri looming.
Seal hulgas on Kärt esinenud mainekatel festivalidel nagu Usedomi muusikafestival, Mecklenburg-Vorpommerni Festival, Pärnu Muusikafestivalil, Rottweili Muusikafestival Sommersprossen, Hohenlohe Kultursommer ja Gezeiteni Muusikafestival.
Huvi kaasaegse muusika vastu andis impulsi ansambli Neophon asutamiseks. Olles ansambli liige aastast 2011 on Kärt Ruubel teinud koostööd selliste heliloojatega nagu Jörg Widmann, Wolfgang Rihm ja Peter Ruzicka.
Alates 2024. aastast on Kärt ansambli Ludens liige.
Kärt on lindistanud Põhja-Saksa Raadiole (NDR), Lääne-Saksa Raadiole (WDR), BBC-le ning Baieri Raadiole (BR Klassik).
Piletid eelmüügis 13.- / 10.- , enne kontserti kohapeal sularahas
Heino Elleri Muusikakooli Tubina saal • Lossi 15, 51003 Tartu, Tartu maakond, Eesti