AniMatsuri 2017

L 23. september - P 24. september 2017

Uksed avatakse mõlemal päeval 11:30

Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium · Munga 12, 51007 Tartu, Estonia

Piletimüük internetis on lõppenud.

23.-24. septembril toimub Tartus üheteistkümnes Jaapani animatsioonile ja popkultuurile pühendatud festival AniMatsuri.

Tegemist on kahepäevase eelkõige noortele suunatud festivaliga, mis toob kohale huvilisi nii Eestist, Lätist, Soomest kui ka mujalt lähiümbrusest. Programmi koostamisel üritame silmas pidada võimalikult vaheldusrikast ja põnevat sisu. Kuna huvi Jaapani vastu on viimastel aastatel märgatavalt tõusnud, oleme laiendanud oma tegevust ka festivalist endast väljaspoole ning tegevusi jagub kogu septembrikuu jaoks.

Festivalil on võimalik osaleda joonistus- ja AMV võistlustel, kuulata mitmeid ettekandeid ja presentatsioone ning saada osa erinevatest võitluskunstidemodest. Töötubadega seoses keskendume käesoleval aastal kostüümimeisterdajatele, kuid kindlasti ei puudu ka traditsiooniline kalligraafia. Kohapeal saab lugeda erinevaid põnevaid mangasid ja raamatuid ning uurida, mida põnevat on müüa poodidel ja kirbuturul. Seekordki saab osa võtta erinevate videomängude turniiridest.

Oodatuimaks sündmuseks on erinevate anime-, manga-, filmi- või mängutegelaste kehastamine cosplay võistlusel. Võisteldakse parima kostüümi auhinna nimel. Käesoleval aastal oleme tõstnud ka võimalike põnevate auhindade hulka. Lisaks võimalusele sõita Londonisse EuroCosplayle on kahest inimesest koosneval meeskonnal võimalik minna Eestit ja AniMatsurit esindama Haagis toimuvale Clara Cow Cosplay Cupile. Festivali grand prix’ auhinnaks on aga reis Jaapanisse AnimeJapanile. Kostüüme hindab ekspertidest koosnev žürii.

Festivali avab reedel, 22. septembril fantaasiateemaline maskiball. Festival ise toimub Hugo Treffneri Gümnaasiumis. Traditsiooniliseks peopaigaks laupäeva õhtul on Tartu Erinevate Tubade Klubi, kus saab lisaks DJ-de saatel tantsu vihtumisele võtta osa põnevatest seltskonna- ja videomängudest.

Lisaks AniMatsuri festivalile saab Jaapaniga seotud üritusi nautida juba enne festivali, seda terve septembrikuu jooksul. Lisaks noortele mõeldud Jaapani popkultuurile keskenduvale festivalile on soov pakkuda ka Jaapani traditsioonilisema kultuuriga seotud üritusi erinevas vanuses huvilistele. Seepärast korraldame kontserte, ettekandeid, töötubasid, filmiõhtuid ja palju muud. Filmiõhtud toimuvad koostöös Jaapani Fondiga ning Jaapani Suursaatkonnaga Eestis.

AniMatsuri korraldajaks on MTÜ Animeklubi Asashio koostöös mitmete partnerite ja sponsoritega. AniMatsuri partneriteks on Jaapani-Inglise keeltekool, Estravel, UniConi festival Lätis, GamingHouse ning festivali peasponsoriks on Tartu Linnavalitsus.


Lisainfo:

Kaia Jallai
Peakorraldaja ja programmijuht
+372 5687 5916 - kaia@anime.ee

Merilin Kauksi
Jaapani kuu korraldaja
+372 523 7143 - merilin@animatsuri.eu

Osta pilet

Korraldaja

Kaia Jallai • MTÜ Jaapani kultuuriklubi Asashio

Telefon: +372 5687 5916

E-post: kaia@anime.ee

Asukoht

Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium · Munga 12, 51007 Tartu, Estonia