Sinilind

Ugala Teater, Viljandi

Tõnis Veelmaa ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide II kursus tuleb sel kevadel välja uue füüsilise teatri fantaasialavastusega “Sinilind”.

Lavastus toetub Belgia näitekirjaniku, Nobeli preemia laureaadi Maurice Maeterlincki samanimelisele näidendile “Sinilind” (“L'Oiseau bleu”, 1908), mille teemad õnne ja iseenda otsimisest on ammendamatud ka enam kui 100 aastat hiljem. Kuigi tegemist on muinasjutuga, on lavastus mõeldud peamiselt täiskasvanutele.

Õnn, unistused, ideaalid ja eesmärgid ei eksisteeri "lihtsalt niisama" kusagil, vaid neid tuleb otsida, nende nimel pingutada ja edasi liikuda. Paradoksaalne on see, et alles siis, kui kõike seda teeme, võib otsitu ilmneda meis endis, nagu oleks see kogu aeg olemas olnud. Mida kaugemale me liigume, seda lähemale me jõuame.

Lavastuses on kasutatud katkeid Benjamin Labatut romaanist "Õudne roheline", eesti keelde tõlkinud Maria Kall. Väljaandja Kirjastus Gallus aastal 2023.
_____

Lavastaja: Tõnis Veelmaa
Näidendi autor: Maurice Maeterlinck
Tõlkija: Indrek Koff
Liikumisjuht: Tiina Mölder
Kunstnik: Lysette Tint (TÜ VKA, dekoraator-butafoor)
Valguskunstnik: Mairon Tovstsik (TÜ VKA, valguskujundaja)
Muusikaline kujundus: TÜ VKA etenduskunstide II kursus ja Tõnis Veelmaa
Kujundaja: Johanna Reinvald (TÜ VKA, videokujundaja)
Produktsioonijuht: Anna-Maria Pink (TÜ VKA, tehniline produtsent)

Lavastaja assistendid: Pamela Ebber, Getriin Kotsar, Isabel Laiapea ja Oskar Viirand.

Laval on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide II kursus koosseisuga Eva Maria Aru, Karl Jakob Bartels, Kristin Kalam, Madleen Maria Kirja, Kärt Kokkota, Oskar Kröönström, Keiti Leon, Ria Ranniku, Maria Helena Seppik, Elina Soosaar, Andri Suga, Kristjan Taska, Ronja Marie Tepp, Tuuli Torop, Robin Täpp, Gretten Vaga ja Aleks Mathias Viidik.

Täname: Kadi Meriluht, Terje Kähr, Katariina Unt, Siim Reispass, Tiiu Tamm, Margit Simenson, Eve Komissarov, Elerin Laurimäe ja Liisi Röömel.

Toetajad: Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Eesti Rahva Muuseum, Raadimõisa Hotell, A. Le Coq, Sõbralt Sõbrale, Uuskasutuskeskus, Eesti Rahvusringhääling ja Eesti Teatri Agentuur.
_____

"Sinilind" esietendus 12. aprillil 2023 kell 19.00 Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis (B-sissepääs).

Etendus toimub ühes vaatuses, 1h ja 30 min.

Tähelepanu! Hilinejaid saali ei lubata.
Tähelepanu! Etenduses kasutatakse lavatossu!

Kadi Meriluht

+372 5837 1729

kadi.meriluht@ut.ee