ÕNNELIKUKS OLEMISEST. TEADUSLIKULT.

Neljapäev, 21. jaanuar 2021 kell 16:00 - 19:00

Põhjalik 3 tunnine koolitus sellest, kuidas olla teadlikult õnnelikum.

Zoom online platvorm

Piletimüük internetis on lõppenud.

Psühholoogiateadus on viimastel aastakümnetel suunanud tervitatavalt tähelepanu üha enam inimeseks olemise tugevustele, sellele mida me tegelikult oskame, suudame ja elult tahame. „Õnne teadus“ viitab sotsiaalteaduste harule, mida nimetatakse positiivseks psühholoogiaks. Selles töötoas avastame õnnelikuks olemise aluseid läbi teadusuuringute ja praktiliste näidete. Uurime, missugused mõtted, igapäevased tegevused ja käitumised meid suhetes õnnelikumaks, tööl produktiivsemaks ja õhtul magama heites rahulolevamaks muudavad. Kuivõrd suure osa enamike meie eludes moodustab töö, keskendume loengu teises osas tööõnne teooriale ja praktikale.

Et uus aasta tuleks õnnelik, siis tule kuulama!

Töötuba võtab fookusesse järgnevad punktid:
• Mida teab teadus täna õnnelikuks olemisest ja kuidas neid teadmisi igapäevaelus rakendada?
• Mis on 12-6 õnnelikuks olemise komponenti?
• Kas on olemas valem, kuidas olla õnnelikum ja toetada sellel teel oma lähedasi?
• Missugused vaimsed harjumused toetavad õnnelikuks olemist?
• Väljakutsed, mille ees seisame X, Y, Z ja Alfa generatsiooni valguses.
• Muutunud tööõnne filosoofia – mis on ikagai, mis on hygge?
• Mis on tööõnne valem ja kuidas seda teaduslikult uurida saab?
• Kuidas teised meid mõjutavad, kuidas luua inspireerivaid koostöösuhteid?
• Tervikliku arenguringi filosoofia, ehk kuidas luua sünergial põhinevat töökultuuri ja tervet suhtlekliimat, mis muudab töötamise organisatsioonis nauditavaks?
• Rituaalid, mida rakendada enesejuhtimiseks, koostööks ja postiivse psühholoogilise atmosfääri loomiseks nii elus, kui töökohal?

Töötuba viib läbi Tiina Saar-Veelmaa, kes on psühholoog, koolitaja, konsultant ja nõustaja, kelle peamisteks uurimisteemadeks on tööõnn, tasakaalus elu ja terviklik töökultuur. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli, majandusteaduskonnas magistriprogrammi ja kaitsnud lõputöö teemal: Isikliku eneseteostuse instrumendi, tööõnnemudeli loomine ja selle teostamine indiviidide ja organisatsioonide kaudu. Juhendajad: Liina Randmann, PhD, Jaan Aru, PhD. Aastatel 2011-2017 tegutses Tiina tarkvaraarendusettevõtte AS Proekspert tööõnnespetsialistina ja disainis omanäolise personalifilosoofia, millega võitis 2017. aastal Euroopa äriauhindade konkursil: European Excellence Awards in Human Resources, I koha kategoorias Future Workplace 4.0, edestades sellega Coca-Cola European Partners Germanyit, Deutsche Telekomi ja Henkelit. Oma valdkonnas on ta innustanud sadu Eesti organisatsioone, tuhandeid töötajaid ja tööotsijaid. Tiina on hariduselt psühholoog ja psühhodraama lavastaja. Aastatel 2009-2011 osales Tiina ERRi saates Tööotsija karjäärialase nõustajana. Ta on kirjutanud artikleid paljudele väljaannetele ja aidanud kaasa ajakirja Personali Praktik toimetamisele. Tiina on kirjutanud kokku kuus raamatut, millest viimased on „Eduard ja Pihla hakkavad töövarjudeks“ (Koolibri Kirjastus) ja "Tööga õnnelikuks" (Hea lugu kirjastus, 2016). Tiina on kaubamärgi Aaretesaar.ee asutaja, kus ta tegeleb karjäärinõustaja ja terapeudina. Viimase 15 aasta vältel on ta püüdnud jälile jõuda tööõnne valemile, mis keskendub inimeste tööalase pühendumise ja organisatsioonide kasvu seoste uurimisele.

The Academy of Good Thoughts OÜ

kart@goodthoughts.ee